هزینه عمل اسلیو معده

فهرست مطالب

امروزه جراحی های چاقی یکی از بهترین روش های درمانی برای افرادی که دارای چاقی مفرط هستند؛ شناخته می شوند. این افراد معمولاً با ورزش یا رژیم های غذایی متنوع به وزن دلخواه خود دست پیدا نمی کنند؛ به همین منظور جراحی لاغری بهترین گزینه برای آنها خواهد بود. اما این نوع جراحی ها همانند اسلیو معده، قطعا برای بیماران هزینه بر هستند. برای مثال، هزینه عمل اسلیو معده با توجه به شرایط و عوامل مختلف از قیمت های متفاوتی برخوردار است که قصد داریم در این مقاله آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه عمل اسلیو معده در سال 1402

عمل اسلیو یکی از عمل های محبوب برای درمان چاقی است. چرا که در طی این جراحی، پزشک حدود 75 درصد از حجم معده را جدا کرده و خارج می کند. بدین ترتیب بخش کوچکی از معده باقی می ماند و فرد پس از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری خواهد کرد. این پروسه با گذشت زمان منجر به کاهش وزن چشمگیری خواهد شد. اما مسلماً برای دست یابی به این وزن دلخواه، بایستی هزینه هایی پرداخت کرد.

قیمت جراحی اسلیو معده هر ساله و با توجه به تعرفه هایی که هر ساله اعلام می شود؛ تعیین می گردد. در حال حاضر و برای سال 1401 نیز تعرفه ای برای این عمل ارائه نشده است. با این حال، وجود برخی فاکتورها برای جراحی اسلیو معده مشخص می کند که هزینه عمل اسلیو معده در سال 1401 چقدر خواهد بود. این فاکتورها شامل:

  • هزینه های قبل از جراحی شامل آزمایش ها و معاینات
  • انتخاب بیمارستان دولتی یا خصوصی
  • دستمزد پزشک
  • میزان BMI یا شاخص توده بدنی بیمار
  • نوع بیمه
  • هزینه تجهیزات بیمارستان
  • مدت زمان اقامت در بیمارستان و نوع اتاق
  • هزینه دستیاران پزشک
  • هزینه داروها

قیمت تجهیزات

یکی از عوامل موثر و تعیین کننده هزینه اسلیو معده، قیمت تجهیزات پزشکی است. برای مثال، استپلرها، لباس ها و کلاً وسایلی که به صورت یکبار مصرف هستند؛ بخش مهمی از هزینه عمل جراحی اسلیو را شامل می شوند. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه تجهیزات معمولا به عهده بیمار است.

دستمزد پزشک

بخش عمده ای از هزینه اسلیو معده را دستمزد پزشک مشخص می کند. با توجه به مهارت، تجربه و میزان تخصص پزشک این دستمزدها متفاوت هستند. مسلماً هر چه میزان مهارت و تخصص پزشک شما بیشتر باشد؛ می توان تضمین کرد که جراحی با نتیجه بهتر و مطابق با انتظار شما پیش خواهد رفت.

شرایط بیمه برای عمل اسلیو  

در حالت کلی بیمه های درمانی در کشور ما به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی دسته بندی می شوند. در بیمه های پایه بیشتر جراحی هایی که جنبه درمانی دارند، تحت پوشش قرار گرفته و تنها درصدی مطابق با دستورالعمل های بیمه افراد پرداخت خواهد شد. در حالی که در بیمه های تکمیلی براساس سقف پوشش بیمه، فرانشیز و نوع بیمه تکمیلی درصدهای مختلفی به بیمار تعلق می گیرد. با این حال، شرایط بیمه برای عمل اسلیو مطابق با نوع بیمه شما و شرایط و ضوابط آن تعیین می گردد. بهتر است پس از معاینه و مشورت با پزشک به دفاتر بیمه مربوط به خودتان مراجعه کنید تا از نحوه پوشش بیمه و هزینه ها و موارد لازم اطلاع دقیق کسب نمایید.

هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی 

بیمه تامین اجتماعی به صورت کامل هزینه های جراحی و درمانی اسلیو معده را پرداخت نمی کنند. چرا؟

در حال حاضر، با توجه به تحریم های صورت گرفته، افزایش نرخ ارز و همچنین هزینه هایی که برای واردات وسایل پزشکی، قیمت تجهیزات مورد استفاده را تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل بیمارستان های دولتی قادر به پرداخت هزینه های کامل این جراحی نیستند و بیمه برای عمل اسلیو تنها بخش محدودی را تقبل می کند.

توجه داشته باشید که بیمه تامین اجتماعی بایستی ابتدا تایید کند که شما کاندید مناسب (BMI بالای 40) برای دریافت بیمه هستید. پس از تاییدیه نیز کلیه هزینه ها ابتدا توسط شما پرداخت شده و با استفاده از فاکتور بیمارستان می توانید درصدی را از بیمه تامین اجتماعی دریافت نمایید.

بیمه تأمین اجتماعی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

هزینه عمل لاغری اسلیو توسط بیمه تامین اجتماعی، تنها بخشی از آن را شامل می شود. در واقع اگر بخواهیم به صورت خلاصه بیان کنیم. بیمه تامین اجتماعی فقط هزینه های بستری را در بیمارستان های دولتی پرداخت می کند. معمولاً هزینه هایی که در رابطه با تجهیزات و وسایل مورد نظر جراحی است به صورت آزاد باید پرداخت شود. بنابراین شما می توانید هزینه های بستری در بیمارستان دولتی را از بیمه تامین اجتماعی دریافت نمایید.

Bmi مورد قبول بیمه

برای پرداخت هزینه ها توسط بیمه، شرایطی برای بیمار تعیین شده است. در واقع، Bmi مورد قبول بیمه تامین اجتماعی باید بالای عدد 40 باشد. در این صورت بیمه بخشی از هزینه های جراحی را تقبل خواهد کرد.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی 

یکی از مهمترین سوالات بیماران این است که هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟ در جواب باید بگوییم که در بیمه های تکمیلی مختلف، پرداخت این هزینه شرایط مختص به خود را دارد. برای مثال، شاخص توده بدنی فرد باید بالای 40 باشد تا بیمه تکمیلی هزینه های مربوط به جراحی را به صورت کامل  بپذیرد. البته ممکن است در برخی از بیمه های تکمیلی استثناهایی مانند سقف بیمه و درصد فرانشیز وجود داشته باشد. لذا شما باید قبل از انجام عمل لاغری اسلیو لازم است از میزان پوشش بیمه خود کسب اطلاع کنید، تا بدانید بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو چقدر است.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را می دهد؟ 

جراحی های لاغری به خصوص عمل اسلیو معده از نوع عمل های پرهزینه محسوب می شوند. افراد هم برای کاهش هزینه ها از بیمه تکمیلی استفاده می کنند. بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو در شرکت های مختلف، شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. در اغلب این بیمه درصد قابل توجهی از هزینه های جراحی پرداخت می ‌شود که البته به میزان سقف بیمه پرداختی هم بستگی دارد.

شرایط بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو

اگر شما دارای بیمه تکمیلی باشید، قاعدتاً برای هزینه اسلیو معده، بخشی از هزینه ها را بیمه تکمیلی شما و بخش دیگر را بیمه پایه تقبل خواهد کرد به شرط اینکه عدد بی ام آی مورد نظر را داشته باشید. اما برای بیمه تکمیلی یک سری شرایط وجود دارد که براساس آن پرداخت خواهد شد. به این معنی که، سقف تعهدات بیمه، میزان تعرفه جراحی از طرف وزارت بهداشت، درصد فرانشیز و معاینه بیمار توسط بیمه، در نظر گرفته خواهد شد. پس از آن بیمه طرف قرارداد شما تعیین می کنند که چند درصد از هزینه ها توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود. لازم به ذکر است که درصد فرانشیز توسط بیمار پرداخت خواهد شد.

از طرفی، همان طور که در قسمت های قبل هم توضیح داده شد؛ اگر شاخص توده بدنی فرد بالای 40 باشد، بیمه تکمیلی اکثر هزینه ها را تقبل خواهد کرد. همچنین اگر شاخص توده بدنی فرد کمتر از 40 باشد، بیمه تکمیلی درصد مشخصی از هزینه های اسلیو معده را پرداخت می نماید.

هزینه عمل اسلیو بدون بیمه تکمیلی  

افرادی که تحت پوشش بیمه هستند ولی بیمه تکمیلی ندارند هم می توانند از پوشش های بیمه برای کاهش هزینه ها استفاده کنند. در واقع، هزینه عمل اسلیو بدون بیمه تکمیلی، با توجه به اینکه در بیمارستان دولتی یا خصوصی جراحی می‌شوید؛ متفاوت است. در بیمارستان های دولتی، بیمه در صورت گرفتن تاییدیه (BMI بالای 40) بخشی از هزینه های جراحی را پرداخت خواهد کرد. در حالی که در بیمارستان های خصوصی به این صورت نیست. شما بایستی برای اطلاع دقیق از این هزینه، دکتر جراح چاقی که قرار است با آن عمل لاغری را انجام دهید صحبت کنید، چون قیمت ها براساس بیمارستان، تجهیزات متفاوت است و قیمت ها ثابت نمی باشد و باید حضوری در مطب با خود پزشک درمیان بگذارید.

کدام بیمه تکمیلی هزینه عمل اسلیو را می دهد؟

همه بیمه های تکمیلی که شما طرف قرارداد با آنها هستید هزینه عمل جراحی اسلیو را پرداخت می کنند. میزان پرداخت هزینه عمل اسلیو معده از طرف بیمه هم به یک میزان نیست بستگی دارد به اینکه بیمه تکمیلی شما چند درصد از هزینه جراحی شما را می دهد با توجه به میزان قرارداد با بیمه. در این بخش ما چند مورد از بیمه های را برای شما توضیح داده ایم.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ 

بخشی از افراد جامعه تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ هستند. شرایط این بیمه برای عمل اسلیو کمی با بیمه های دیگر متفاوت است، چراکه سقف تعهدات آن چندان بالا نیست. به همین علت تحت شرایط خاص، بخشی از هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می نماید. معمولا، اگر بیمار شاخص توده بدنی بالای 40 داشته باشد و بتواند تاییدیه بیمه را دریافت کند؛ بیمه در مقابل تنها بخشی از هزینه ها را پرداخت خواهد کرد. برای مثال، هزینه بستری و برخی از تجهیزات مورد استفاده برای جراحی را می توان از طریق بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ پرداخت کرد.

عمل اسلیو با بیمه تکمیلی البرز

بیمه تکمیلی البرز برای پرداخت هزینه عمل اسلیو معده، شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در ابتدا باید فرد توسط پزشکی که بیمه البرز معرفی کرده است؛ معاینه شود. در صورت انجام معاینات و آزمایش های لازم، پزشک بایستی تایید کند که فرد برای انجام درمان بیماری چاقی خود قصد جراحی اسلیو معده را دارد. در صورتی که مشخص شود؛ هدف از عمل اسلیو زیبایی است، بیمه تکمیلی البرز خدمات لازم را ارائه نخواهد کرد. برای مثال، افراد که دارای بیماری های زمینه ای ماند دیابت نوع 2 و فشار خون هستند و همچنین  BMIبالای 40 دارند؛ تحت خدمات بیمه تکمیلی البرز قرار می گیرند.

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دانا

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دانا همانند دیگر بیمه ها از شرایط و ضوابط مشابهی برخوردار است. در این بیمه نیز فرد باید توسط پزشک مورد نظر معاینه شود و شاخص توده بدنی بالای 40 داشته باشد. پس از آن بیمه دانا با توجه به سقف تعهدات بیمه تکمیلی، تعداد پوشش ها و میزان فرانشیز مشخص می کند که چه مقدار از هزینه جراحی اسلیو معده توسط بیمه دانا پرداخت خواهد شد.

هزینه اسلیو معده با بیمه نیروهای مسلح

هزینه اسلیو معده با بیمه نیروهای مسلح همانند بیمه های دیگر تحت شرایط خاصی پرداخت خواهد شد. پزشک ابتدا باید معاینات و آزمایش های لازم را انجام داده و تایید کند که هدف از جراحی اسلیو جنبه درمانی است نه زیبایی. همچنین، برای تقبل کردن هزینه ها از سوی بیمه نیروهای مسلح، بیمار بایستی رژیم درمانی پزشک را که برای چند ماه تجویز شده است؛ به خوبی انجام دهد. در صورتی که فرد طی 6 ماه وزن مورد نظر را کم نکند؛ مشخص می شود که این جراحی زیبایی بوده و هزینه ای از طرف بیمه پرداخت نمی گردد.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

شما می‌توانید برای جراحی اسلیو معده بیمارستان دولتی یا خصوصی را انتخاب نمایید. اما برای کاهش هزینه ها بیمارستان های دولتی گزینه مناسب تری هستند. با این حال، هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی نیز به شرایط و عوامل متعددی وابسته است که مطابق با آنها معین می شود. از جمله این عوامل می توان به دستمزد پزشک و دستیاران آن، هزینه تجهیزات مصرفی برای جراحی و مدت زمان بستری در بیمارستان اشاره کرد. همچنین ممکن است هر بیمارستان هزینه های متفاوتی را به شما ارائه دهد که به دلیل نوع قرارداد با بیمه با بیمارستان است. برای مثال، ممکن است قیمت اسلیو معده در تهران با توجه به امکانات و تجهیزات بیشتر از بیمارستان های دولتی در شهرستان باشد.

هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان دولتی

اغلب افرادی که قصد دارند جراحی اسلیو معده انجام دهند؛ برای کاهش هزینه ها، بیمارستان های دولتی را به خصوصی برای برخورداری از شرایط بیمه تامین اجتماعی، ترجیح می دهند. غافل از اینکه در انتظار صف های طولانی خواهند ماند. هزینه عمل جراحی اسلیو با استفاده از بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی و خصوصی شرایط متفاوتی دارد. معمولاً در بیمارستان های دولتی تنها هزینه های مربوط به بستری تقبل بیمه می شود. به این معنی که اگر شاخص توده بدنی شما بالای 40 باشد و بتوانید تاییدیه بیمه را دریافت نمایید؛ بیمه تامین اجتماعی تنها هزینه های بستری را پرداخت خواهد کرد چون دیگر این جراحی جز عمل های زیبایی محسوب نمی شود و بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل شما را پرداخت خواهد کرد و در مورد اینکه بیمه تامین اجتماعی چه میزان از هزینه عمل لاغری اسلیو را پوشش می دهد باید از پزشک و بیمارستانی که در آن عمل جراحی انجام می دهید بپرسید.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان خصوصی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان خصوصی هم بستگی به گرید یا درجه آن بیمارستان دارد. ممکن است بیمارستان خصوصی درجه 1 باشد و میزان دریافت تعرفه ها و خدمات هتلینگ آن با یک بیمارستان خصوصی درجه 2 فرق داشته باشد. اکثر افرادی که می خواهند عمل اسلیو انجام دهند تمایل دارند در یک بیمارستان خوب با کیفیت مراقبتی بالا این جراحی را انجام دهند تا عمل بدون عارضه و موفقیت آمیزی داشته باشند. این شما هستید که تعیین می کنید در بیمارستان خوصصی درجه 1 یا 2 و یا بیمارستان دولتی این جراحی را انجام دهید. حتما از دکتر جراح خود بپرسید که در چه بیمارستان هایی این عمل را انجام می دهد. دکتر سعید شمس در بیمارستان نیکان و بیمارستان نور افشار عمل اسلیو معده انجام می دهند. برای اطلاع از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان نیکان بر روی متن لیک داده شده کلیک کنید.

در جدول زیر ما قیمت حدودی (قیمت ها قطعی نمی باشد) جراحی اسلیو معده در بیمارستان خصوصی برای اتاق دو تخته و یک تخته و همراه بیمار جدای از هزینه سایر موارد را برای شما آورده ایم. در کل هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان خصوصی بصورت حدودی بین 60 تا 63 میلیون تمام خواهد و این قیمت اعلام شده به موارد زیادی مثل گرید بیمارستان، تخصص پزشک، تجهیزات، مدت بستری در بیمارستان و… بستگی دارد.

عنوان قیمت (ریال)
اتاق دو تخته 24513700
اتاق خصوصی 31520100
همراه بیمار 3.500.000

 

جمع بندی

در حال حاضر، افرادی زیادی با اضافه وزن و چاقی درگیر هستند. یکی از روش های درمانی این معضل، جراحی است که انواع مختلفی را نیز شامل می شود. آنچه که ما سعی کردیم در این مقاله بیان کنیم هزینه های عمل اسلیو معده است. معمولاً این نوع جراحی با توجه به شرایط بیمه و بیمارستان ها هزینه های مختلفی را در برمی‌گیرند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
32 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدرضا
محمدرضا
3 سال قبل

دکتر من خیلی اضافه وزن دارم و دیابت هم دارم و میخوام عمل لاغری انجام بدم، شما عمل اسلیو با بیمه تکمیلی البرز انجام میدین؟
البته نمیدونم عمل اسلیو انجام بدم یا عمل بای پس؟

رضایی
رضایی
2 سال قبل

سلام آقای دکتر من بی ام آی بالای ۴۹ دارم میخوام عمل کنم ولی ازنظرمالی مشکل دارم رفتم بیمه تکمیلی انجام بدم گفتن چون بی ام ای بالای ۴۰ داری بیمه تعهدی نمیده وهزینه عمل و نمیده
بنظرتون کدام بیمه میتونم انجام بدم

مرضیه
مرضیه
2 سال قبل

سلام، وقتتون بخیر، من 10 کیلو اضافه وزن دارم بیمه تامین اجتماعی هستم چقدر هزینه عملم میشه

مریم صادقی
مریم صادقی
1 سال قبل
پاسخ به  رضایی

سلام من ۲۳سالمه وزنم ۱۰۸کیلوعمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دی میتونم انجام بدم

Melika
Melika
1 سال قبل

سلام من ۲۳ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۱۲۰ bmi بالای ۴۰ حساب میشه و بیمه تکمیلی دی و تامین اجتماعی دارم عمل اسلیو بخوام انجام بدم توی بیمارستان دولتی صفر تا صد چقدر حدودا هزینه ام میشه و اینکه بیمه پرداخت میکنه بخشی از هزینه رو ؟سوال دیگه ام هم این هست ک من سردی مزاج دارم و استپ وزنی زدم وزنم تغییر خواهد کرد ؟؟

زهرا
زهرا
6 ماه قبل

سلام من ۲۰سالمه با قد ۱۵۸ووزنم ۹۰بیمه تکمیلی ایران وتامین اجتماعی دارم عمل اسلیو بخوام انجام بدم در بیمارستان دولتی هزینه صفر تا صدش چقدر میشه حدودا

فاطمه
فاطمه
2 سال قبل

سلام دکتر من بی ام ای رو ۳۵ هستش و دیسک کمر دارم و سنم ۱۷ هستش بیمه تکمیلی هزینه عمل اسلیو معده قبول میکنه چون من بی ام ای بالای ۴۰ نیستش و از طرفی دیسک کمر دارم آیا امکانش هستش که بیمه قبول کنه

مرضیه حسینی .
مرضیه حسینی .
2 سال قبل

سلام آقای دکتر کسی که قد ۱۵۰ باشه وزن۷۵ شاخص توده بدنی چنده .؟؟؟

مریم
مریم
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
بی ام آی من بالای ۴۰ هست بیمم تامین اجتماعی و تکمیلی هم دارم
میخواستم بدونم واسه عمل اسلیو خودم هم باید هزینه ای پرداخت کنم یا بیمه کل هزینرو میده

آتنا
آتنا
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام من ۱۸۲ قدمه و وزنم ۱۲۵
bmi من چنده و آیا میتونم با بیمه تکمیلی بانک ملت عمل اسلیو انجام بدم
البته با توجه به ابنکه مشکل زانو و دیسک کمر دارم؟
ممنون

بهاره یزدانی
بهاره یزدانی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من هیچ نوع بیمه ای ندارم و بی ام آی من بالای ۴۰ هست آیا میتونم از شرایط بیمه استفاده کنم چون هزینه عمل آزاد رو ندارم ممنون میشم راهنماییم کنین

شکری
شکری
1 سال قبل

سلام
برا افرادی که بیمه تکمیلی دی دارن و بی ام آی شون هم بالای 40، هزینه جراحی به چه صورت هس؟متشکرم

آرش
آرش
1 سال قبل

سلام راجع به بیمه تکمیلی کوثر هیچی نگفتین

افسانه
افسانه
1 سال قبل

سلام من سال 89 عمل بای پس انجام دادم خیلی خوب وزن کم کردم ولی طی 4سال گذشته به علت دیسک کمر و سرخوردگی مهره ای که بر اثر تصادف پيدا کردم وزنم مجدد بالا رفت میتونم عمل اسلیو انجام بدم

سام
سام
9 ماه قبل

سلام برای دیابت نوع یک عمل جراحی انجام میدین وکجا باید بیایم 17ساله وزن55کیلو

رادنیک
رادنیک
1 سال قبل

سلام، bmiمن 41 هست. قراردادم با بیمه شهر سالم شهرداریه. با بیمارستان نیکان هم طرف قرارداده. هزینه های عمل اسلیو بنده به چه صورت محاسبه میشه؟

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر سعید شمس
تماس با ما